Kontaktuppgifter till Säva Ridcenter

Kontakta Säva Ridcenter per mail:

Ridskolan@savaridcenter.se
Frågor som rör ridskoleverksamheten: börja rida, byta grupp, allmänna ridskolefrågor, Hippocrates, uppsägning av ridplats, prova på och privatlektioner.
Besvaras av Maria Bergström, Verksamhetsledare för Säva Ridcenter

Aktiviteter@savaridcenter.se
För frågor och anmälan av Pay & Jump, Pay & Ride, Kurser, Lovaktiviteter, Läger.
Besvaras av Jenny.

Ridlager@savaridcenter.se
För frågor och anmälan till Säva Ridcenters ridläger.
Besvaras av Jenny.

Hyra@savaridcenter.se
För dig som har frågor om eller vill hyra anläggningen, ridhus mm. för externa evenemang (loppis, tävlingar, utställningar etc)
Besvaras av Jenny & Elsa. 

Ekonomi@savaridcenter.se
Fakturafrågor och inkommande fakturor.
Besvaras av Aleksander.

Info@savaridcenter.se  (tidigare ridcenter.sava@gmail.com)
För allmänna frågor som ej kan mailas till ovanstående mailadresser.
Besvaras av Kamilla och Aleksander.

Telefon:

Maria Bergström, Verksamhetsledare
072-161 98 76

Besöksadress:

Säva Gård, 749 63 Örsundsbro

Visa större karta

Inbetalningar till Säva Ridcenter

Bankgiro 5886-9850
Swish 123 170 07 07 (Glöm inte skriva meddelande vad betalningen avser)
Organisationsnummer 559385-9886

Avboka ridlektioner

För att man ska få rida igen krävs att man avbokar senast 24 timmar innan ridlektionen. Avbokningen sker via elevportalen >>

Detta för att vi ska kunna boka in andra ryttare som vill rida igen samt planera fördelningen av hästar på de olika lektioner. Om du kommer på för sent att du inte kan rida så är vi ändå tacksamma om du hör av dig, eftersom det ibland finns chans till sista minuten-ändringar.

Igenridning måste ske innan terminen är slut. Vänta inte till sista minuten!