Startlista Pay and Jump 14 september

Startlista Pay and jump den 14 september 2017
Första start kl 18.30!
Banbyggnad sker under dagen, banan byggs bort direkt efter sista start – hjälp gärna till
Bangång kan ske mellan klasserna + under klassens gång (om du inte stör )
Betalning sker i cafeterian innan start – rosetter finns att köpa i cafeterian för 50 kr.
det går även bra att swisha till 123 232 89 38 om du visar upp det vid anmälan.
Framridning SKER INNE PÅ FRAMHOPPNINGEN.
Endast skritt på ovalbana + ridbana (gäller ridskolans hästar)
LED HÄSTEN UPP OCH NER FRÅN STALLET.
Riktlinje för framridning på lektionshäst: 10 min skritt, 2 varv i trav+galopp i bägge varv
samt 3 framhoppningssprång
Cafeteria med enklare servering kommer finnas öppet
Start nr 1-9 går upp gemensamt till ridhuset kl 17.50
40cm
1 Stella Eklund Jordi
2 Tuva Boll Milou
3 Ida Pontan Lucas
4 Ella Thelke Milou
50cm
5 Mirjam Borgskog Snobben
6 Stella Borgskog Fille
7 Ida Hallberg Jordi
8 Wilma Korsfeldt Bobby
9 Magnus Danielsson Zansibar
10 Klara Lignell Jordi
11 Arvid Franzén Danish Hope MW
12 Jennifer Stjärnfeldt Red Flash
13 Emelie Åström Insumiso II
14 Nikolina Fidde
15 Jennifer Stjärnfeldt Red Flash
60cm
16 Therése Filippa K
17 Filippa Hauta-Hekkila Ronnie
18 Eowyn Noren Zvante
19 Susanna Lewein Contessa
20 Eva Jerpdal Fille
21 Infinity Musa O`jay
22 Nicolina Sjunnesson Bobby
23 Vanna Stockfors Zune
24 Emelie Gozzi Adonis
25 Hanna Sarmeri Stjöstjärnans Boccacio
26 Melissa Andersin Lucky
27 Vera Abenius Adonis
70cm
28 Karin Jerpdal Spotify
29 Peter Wimark Zwierka
30 Susanna Lewerin Contessa
31 Jessica Borg Prima vera
32 Alva Hedqvist Brownie
33 Ellen Rehnström Red Gold
34 Kerstin Fagerberg Spotify
35 Linnea Rosqvist Alyssa
36 Neve Hoffman Night Star
80cm
37 Maya B-W Snobben
38 Matilda Lööf Papana
39 Erika Wimark Tequila
40 Clara Forsman Esso
41 Jessica Borg Prima Vera
42 Sophia Fredriksson Ocean T
43 Hanna Sarameri Sjöstjärnans Boccacio
44 Ellen Rehnström Red Gold
45 Johanna Forslund Spotify
46 Hedda Fransson Zansibar
90cm
47 Minna Falklöf malmer Armani
48 Erika Wimark Tequila
49 Clara Forsman Esso
50 Emma Ivarsen Johansson Moscatel
51 Minna Falklöf malmer Armani
52 Sophia Fredriksson Ocean T
1m
53 Moa Juremalm Habanero Fox
54 Elin Jonsson Philippa
1.10
55 Martin Gessbo Cornette
56 Elin Jonsson Philippa
57 Erica Carlsson Cara Mia
1.20
58 Fanny Franzén Danish Hope MW